داشتن یک پروژه ماهیانه و ترجیحا درآمدزا

بسیاری از ما به خوبی نسبت به این موضوع اشراف داریم که داشتن اهداف ماهیانه لازمه رشد و پیشرفت فردی است اما شاید به این نکته آگاه نباشیم که چطور می‌توان به این هدف‌ها جهت بخشید و آن را اثربخش‌تر نمود؟

چرا که هر فرد برای حرکت کردن نیاز به موتور محرکه‌ای دارد که در پایان کار نیز بتواند تعداد قدم‌هایی را که برداشته مورد ارزیابی قرار دهد و میزان رشد و توسعه خویش را نسبت به گام‌های قبلی در ماه‌های پیشین بسنجد.

حال بهتر است برای اینکه از چنین سوخت لازم برای موتور محرک خود برخوردار باشیم برای هرماه حداقل یک پروژه را در نظر بگیریم که دارای دستاورد مالی باشد و بتوانیم از طریق آن به یک درآمد پولی نیز دست یابیم.

شاید میزان این عدد مالی بخصوص در شروع و ماه‌های اولیه آن قدرها مهم نباشد، اما وجود چنین هدف و انگیزه‌ای قطعاً بر نوع و کیفیت فعالیت‌های ما برای دستیابی به هدفی که مدنظر قرار داده‌ایم، موثر خواهد بود.

شاید با خودتان بگویید که مثلاً: من تصمیم داریم یک دفتر شعر یا مجموعه‌ای داستان کوتاه بنویسم یا حتی تعداد مشخصی یادداشت روزانه که قصد ندارم از آنها درآمدی کسب کنم و اصولاً هدفگذاری من براساس منفعت مالی نیست اما بد نیست که بدانید شما قادر هستید با استفاده از خلاقیت خودتان ترتیبی بدهید که از همین تولید محتواهای به ظاهر ناچیز هم درآمدی داشته باشید.

به یاد داشته باشید که در نظرگرفتن یک دستاورد مالی در کنار سایر منافع می‌تواند بر تلاش شما در بهبود عملکردتان تاثیر شگفت‌انگیزی برجای گذارد.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.